O nas

Misja

Jesteśmy społecznością i organizacją promująca kulturę i praktykę ruchu oraz edukację zdrowotną.

Czym jest dla nas RUCH?

Życiem. Każda cząsteczka naszego ciała i świata wokół nas wibrują w swoim rytmie, w swojej melodii. Jeśli potrafimy wczuć się we własne ciało i zinterpretować sygnały z niego przychodzące, łatwo możemy dostrzec jak dużo się tam dzieje. Jeśli odpowiednio poruszamy ciałem, umysłem, głosem, czy sercem, wprawiamy je w ruch i tym samym zapraszamy więcej życia.

Obecne czasy oddalają nas od samych siebie, wyciągając naszą uwagę poza ciało – na rzeczy materialne i ciągłą stymulację informacją. Powszechna edukacja i współczesny tryb życia kształtują w nas nienaturalne postawy i zachowania oraz zubażają naszą energię życiową.

My wiemy, że poprzez praktykę ruchu i obecności, jesteśmy w stanie wrócić do własnego ciała, usprawnić umysł, odblokować i uzdrowić własne emocje, a także zbudować prawdziwe relacje międzyludzkie.

Co robimy?

Od ponad 4 lat prowadzimy warsztaty, obozy, regularne treningi, online coaching, studia ruchu oraz sesje 1-1Uczymy praktyki ruchu, która bazuje na: treningu siły, stabilności i mobilności, medytacji, praktykach oddechowych, tańcu i różnych formach przemieszczania sięOd 2018r. mamy własną przestrzeń w Warszawie – Akademię W Gruncie Ruchu – pierwszą w Polsce szkołę ruchu tego typu

Obejrzyj nas

Nasze wartości

Żyjemy w zgodzie z Naturą.

Słuchamy jej, tego co mówi, jakie ma potrzeby i łączymy się z nią w odtworzeniu dobrego życia na Ziemi – tzw. re-ewolucji.

Ruszamy się

Aby odkrywać swój własny twórczy potencjał. Aby być i lądować we własnym ciele, we własnym domu. Medytujemy, trenujemy, bawimy się i żyjemy ruchem.

Odtwarzamy więzi międzyludzkie

Rozwijamy kulturę empatii, szczerości i współbycia. Otwieramy przestrzeń na doświadczanie i odczuwanie innych istot – ludzi, zwierząt, roślin i całej natury.

Dbamy o zrównoważone zdrowie.

O umiejętność utrzymania harmonii pomiędzy życiem fizycznym, umysłowym, społecznym i duchowym. Staramy się rozwijać w każdym kierunku po równo.

Edukujemy

O tym, jak łączyć się z samym sobą, drugim człowiekiem i naturą. Pragniemy przekazywać naszą wiedzę i praktykę poprzez jakościową edukację ukierunkowaną na proces, a nie na ocenę.


Historia

Nasza historia związana jest z utworzeniem się i rozwijaniem rodziny-przyjaciół, których zbliżyła ta sama wizja świata i którzy bardzo zapragnęli połączyć siły, aby móc ją realizować.

2016

Zainspirowaliśmy się i zaczęliśmy swoją działalność w nurcie rosnącej idei “Movement Culture” Ido Portala promując ją w Polsce poprzez plenerowe spotkania ruchowe oraz własną praktykę. Stworzyliśmy grupę W Gruncie Ruchu.

2017

Zamieszkaliśmy we wspólnym Domu Ruchu i rozpoczęliśmy przygodę tworzenia dużej społeczności, własnych przemian fizyczno-duchowych. Zorganizowaliśmy pierwsze 2 obozy ruchowe na pięknej ziemi – Siekierlandii.

2018

Zagęściła się wizja W Gruncie Ruchu, zaczęliśmy prowadzić więcej zajęć (na wynajmowanych salach oraz w plenerze) oraz warsztatów i obozów.
W październiku ’18 otworzyliśmy Akademię W Gruncie Ruchu w Warszawie – pierwszą w Polsce szkołę ruchu tego typu – aby móc w pełniejszy sposób przekazywać naszą wiedzę.

2019

Rozpoczęliśmy intensywną pracę nad szerzeniem naszej misji i wizji. Prowadziliśmy ponad 20 zajęć ruchowych tygodniowo w Akademii, wyjeżdżaliśmy na warsztaty zagraniczne, intensywnie rozbudowywaliśmy edukację internetową. Grono jak i społeczność wokół W Gruncie Ruchu powiększyły się w logarytmiczny sposób.

2020

W czasie COVID-a zmuszeni byliśmy zamknąć Akademię dla ludzi i rozpoczęliśmy projekt AWGR Online – internetową platformę edukacyjną – prowadząc zajęcia Live, współpracując zdalnie w formie coachingu oraz tworząc obszerną bazę materiałów z nagranych treningów, a także ponad 500 filmów instruktażowych. Poprowadziliśmy 2 duże obozy ruchowe. Zbudowaliśmy Leśną Saunę pod warsztaty morsowania i saunowania.
Przeżyliśmy dużą transformację organizacji, relacji i sposobów działania.

2021+

W naszych sercach jest wizja Osady/Wioski – przestrzeni w naturze, która będzie naszym domem i jednocześnie ośrodkiem edukacyjnym W Gruncie Ruchu. Rozbudowujemy internetową platformę edukacyjną AWGR Online, aby ułatwić możliwość zdalnej współpracy z nami, a także zbierać fundusze pod budowę tejże osady.


Jeśli chcesz dołączyć do nas i szerzyć Kulturę Ruchu, zajrzyj do innych zakładek na tej stronie i zapoznaj się z tym jak można z nami współpracować!

Wdzięczność, że jesteś!